Vanduo
Per dieną reikėtų išgerti pakankamą kiekį vandens – ne mažiau 1,5–2 litrų. Kai organizmas patiria dehidrataciją imame jaustis pavargę, todėl reikiamas vandens kiekis padeda išlikti energingiems. Stiklinę vandens rekomenduojama išgerti ir kaskart prieš valgį – tai padeda greičiau pajusti sotumo jausmą.
Visaverčiai pusryčiai
Verta rinktis tokius patiekalus, kurie pripildytų organizmą maistingomis medžiagomis – pusryčiams valgyti avižinę košę, pagardintą vaisiais ar uogomis, varškę, kiaušinius, graikišką jogurtą ar susiplakti tirštąjį kokteilį iš savo mylimiausių ingredientų. Geriau vengti tokių produktų, kurių sudėtyje gausu cukraus ar riebalų.
Miego ir mitybos režimas
Stenkis kiekvieną dieną eiti miegoti ir keltis tokiu pačiu metu – reguliarumas yra viena pagrindinių geros miego higienos taisyklių. Tokiu būdu mūsų cirkadinis laikrodis išmoksta reikiamu metu įjungti visus užmigimui reikalingus procesus ir nubusti tokiu pačiu laiku. Ne ką mažesnį dėmesį reikėtų skirti ir mitybos režimui – čia taip pat svarbu valgyti panašiu metu bei nepamiršti, kad pirmoje dienos pusėje reikėtų suvartoti 2/3 paros raciono normos, o vakarienei – mažiau nei 1/3.
Grynas oras
Net ir trumpas pasivaikščiojimas lauke prisotins organizmą deguonimi ir padės geriau atsipalaiduoti! Grynas oras didina serotonino kiekį, todėl leidžia pagerinti nuotaiką ir jaustis laimingesniems.
Judėjimas ir mankštos pertraukėlės
Nesvarbu, ar tai būtų pasivažinėjimas dviračiu, joga, ar trumpas pasivaikščiojimas – organizmas tikrai padėkos. Svarbu suprasti, kad norint pajusti judėjimo teikiamą naudą, neturime tam skirti daug laiko ar piniginių resursų. Jeigu neturi galimybės nueiti į sporto klubą, didink fizinį aktyvumą kitais būdais. Pavyzdžiui, vietoj lifto rinkis lipimą laiptais, o vietoj dar vieno „pascrollinimo“ telefone geriau tą laiką išnaudok lengvai mankštai.
Sveiki įpročiai
Niekaip neprisiverti sportuoti? Pradėk vos nuo 10 minučių per dieną. Svajoji atsisakyti saldumynų? Mažink suvartojamą kiekį po truputį. Vis pamiršti išgerti reikiamą kiekį vandens? Visur su savimi nešiokis gertuvę ar prie lovos pasistatyk stiklinę vandens. Formuok naujus įpročius pamažu – taip priprasi gerokai lengviau.
„Offline“ petraukėlės
Nors keletą valandų per dieną atsiribok nuo socialinių tinklų. Pasaulis per tą laiką tikrai nesugrius, o tuo tarpu pailsėsi nuo nesiliaujančio naujienų srauto ir begalinio informacijos kiekio. Pertrauka nuo socialinių tinklų padės pagerinti emocinę būklę ir leis skirti daugiau laiko sau bei savo poreikiams.
Vaisiai ir daržovės
Stenkis per dieną suvalgyti bent 5 porcijas vaisių ir daržovių. Jau žinai, kad pagal PSO specialistų rekomendacijas, vienas asmuo per dieną jų turėtų suvalgyti bent 400 g – toks kiekis leidžia palaikyti normalią virškinimo sistemos ir smegenų veiklą, gerina širdies darbą bei stiprina imunitetą. O jei tai padaryti sudėtinga, vartok fruttberry – liofilizuotų daržovių, vaisių ir uogų miltelių mišinius, kurių viename pakelyje yra jau pusė (200 g) dienos normos.
Ryto ritualai
Susikurk savo asmeninius ryto ritualus – išgerk šilto vandens stiklinę su citrina ar puodelį žalios arbatos, skirk keletą minučių mankštai ar meditacijai, perskaityk nors porą puslapių knygos. Stenkis vos tik prabudus neimti į rankas telefono – verčiau savo dėmesį skirk ritualams, kurie leis gerai pradėti dieną.
Dėkingumas
Beprotišku tempu lekiančiame gyvenime dažnai pamirštame, kad reikia pasidžiaugti ir padėkoti už tai, ką turime. Dėkingumo praktika yra puikus būdas, padedantis mažinti stresą, įnešti į gyvenimą daugiau pozityvumo ir gerinti psichinę sveikatą. Kuo labiau vertinsi ir džiaugsies mažais kasdieniais dalykais – tuo laimingesnis būsi.